فارسی | EN

 

   دوشنبه 1 آبان 1396

کلام روز


ثواب قرائت قرآن از دیدگاه ائمه اطهار (ع)
حاملين قرآن، نمايندگان و سرپرستان اهل بهشتند و مجتهدان جلوداران اهل بهشتند و پيامبران آقايان اهل بهشتند.
کمیته فرهنگی انجمن راگبی


يادداشت


کمیته راگبی استان تهران و مجموعه اکسیژن حامی مسابقات لیگ ۷ نفره
گفت و گو


محمد علیپور:راگبی ایران روز به روز در حال توسعه است
تبليغات


آمار بازدید.


محمد علیپور:راگبی ایران روز به روز در حال توسعه است

3 بازیکن اسبق تیم ملی راگبی اسکاتلند در راستای همکاری دوجانبه و به منظور توسعه راگبی ایران با محمد علیپور رییس فدراسیون انجمنهای ورزشی دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، این جلسه با حضور محمد علیپور،حسن میرزاآقا بیک رییس انجمن راگبی کشور،مهدی حسنعلی دبیر این انجمن و 3 ملی پوش اسبق تیم ملی راگبی اسکاتلند به نامهای "تام ایوانس" ، مکس ایوانس" و "مکس ویلکوکس" که در قالب یک هیات همراه و با همکاری شرکت مهر مکث کارا و با هدف توسعه و گسترش راگبی به کشورمان سفر کرده اند برگزار شد.
در ابتدای این نشست "میرزا آقا بیک" ضمن معرفی مهمانان خارجی از برنامه این گروه در جهت همکاری متقابل در راستای رشد و توسعه راگبی کشور سخنانی را ایراد کرد.
سپس محمد علیپور ضمن خوشامدگویی به ایشان گفت:فدراسیون انجمنهای ورزشی رشته های زیادی را تحت پوشش دارد که برخی ازاین رشته ها مثل راگبی،بیس بال و سافت بال و موج سواری المپیکی هستند و بقیه رشته ها هم در بازیهای قاره ای و مسابقات جهانی که مورد تایید کمیته بین المللی المپیک است حضور دارند.
وی افزود:در این بین راگبی یک رشته پرطرفدار و جذاب است که مدت 6 سال است در کنار ما فعالیت می کند و طی این مدت بسیار متحول شده و در ابعاد آموزش و تربیت مربیان،تکنیکی و تاکتیکی،توجه به تیمهای پایه و گسترش بخش بانوان رشد قابل توجهی داشته و در اکثر استانهای ایران فعالیت دارد.
علیپور با تمجید از مدیریت میرزاآقابیک به عنوان رییس انجمن راگبی کشور اظهار داشت:راگبی ایران تحت مدیریت ایشان در مسیر بالندگی و تعمیم قرار دارد و با هدایت صحیح جایگاه خوبی در سطح قاره آسیا پیدا کرده و نتایج قابل قبولی هم کسب کرده مثل قهرمانی در رقابتهای غرب آسیا و راهیابی به جمع 8 تیم مسابقات مقدماتی المپیک.
او اضافه کرد:راگبی ایران به خصوص در بخش توجه به رده های سنی پایه عملکرد موفقی داشته که برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در دو بخش دختران و پسران یکی از این برنامه های مدون انجمن راگبی است که خیلی از کشورها مسابقاتی در این سطح ندارند.
رییس فدراسیون انجمنهای ورزشی در خصوص لزوم میزبانی ایران از یک تورنمنت بین المللی تصریح کرد:حقیقتا جای خالی برگزاری یک تورنمنت بزرگ بین المللی راگبی در کشور ما احساس می شود و مسلما با تعامل و ارتباط با شما و ظرفیت و پتانسیلی که در راگبی ایران وجود دارد قابلیت برگزاری چنین مسابقاتی را داریم و ما به همراه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از این برنامه حمایت خواهیم کرد.
وی اذعان داشت:ما در تلاش هستیم که راگبی در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا به عنوان یک آوردگاه بزرگ در سطح قاره آسیا شرکت کند که در این صورت قطعا و قبل از بازیهای آسیایی ترتیب برگزاری یک تورنمنت بین المللی را خواهیم داد.
علیپور در پایان گفت:به جرات می گویم که راگبی یکی از انجمن های موفق و با کارنامه ما است و فدراسیون انجمنهای ورزشی از تعامل و همکاری صمیمانه با شما استقبال می کند و برای توسعه بین المللی راگبی کشور از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
در ادامه این جلسه ملی پوشان اسکاتلندی راگبی ضمن تمجید از حسن توجه فدراسیون انجمنهای ورزشی و تقدیر از روند روبه رشد راگبی ایران اذعان داشتند که رشد راگبی در ایران کاملا محسوس بوده و میزان علاقه مندی به این رشته مهیج قابل توجه است و ما قول می دهیم برای توسعه بیشتر راگبی ایران همکاری و تعامل تنگاتنگ با شما داشته باشیم.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 8 شهريور 1396 - 20:16

کد:37301-1396
 
 

گزارش تصویری
رويدادها   

کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به انجمن راگبي جمهوري اسلامي ايران می باشد.