نايب رئيس انجمن راگبي ايران؛به زودي شاهد تشكيل كارگروه فني در بخش بانوان خواهيم بودبه گزارش روابط عمومی انجمن راگبی،سارا چشمي پس از انتصاب خود به عنوان نايب رئيس انجمن راگبي ايران،در اولين مصاحبه ي خود در خصوص هدف گزاري و الويت برنامه ي خود بيان كرد،هدف اصلی ما جوان گرایی، کشف استعدادها و در نهایت استعدادپروری است. هیچ فردی قهرمان به دنیا نیامده و در يك شب هم قهرمان نشده است، اکثر قهرمانان دنیا از طریق یک برنامه مدون و اصولی توانسته اند به موفقیت هاي قابل قبولي دست یابند، بنابراین برنامه ما تقویت پایه های راگبی در کشور هست که انشاالله با برنامه ریزی های زیر بنایی بتوانیم شاهد موفقیت این امیدهای اینده ورزش راگبی کشور باشیم. البته از سال گذشته این امر در راگبی کشور به همت متولیان این ورزش استارت خورد و ماشاهد برگزاری مسابقات در رده های سنی مختلف بودیم و برای اولین بار تیم ملی دختران زیر 17 سال کشور به مسابقات آسیایی اعزام شد، که تجربه بسیار ارزشمندی برای این ورزشکاران جوان بود.
نايب رئيس انجمن ادامه داد؛همانطور که گفتم چون هدف ما جوانگرایی در راگبی است، انشاالله با همت مسئولان و جذب اسپانسر تلاش می شود که با برگزاری مسابقات مختلف کشوری، تیم ملی دختران ایران در سه رده سنی زیر 17 سال، زیر 20 سال و 20 سال به بالا تشکیل شود و با برگزاری اردوهای ورزشی و کلاس های اموزشی مختلف به پرورش استعدادها بپردازیم. براین اساس ورزشکاران هدفمندتر تمرین کرده و هر تیم می تواند زیربنای تیم بعدی قرارگیرد که این امر باعث می شود ورزشکاران در سن جوانی، در تیم ملی قرار گرفته و تجربیات زیادی را کسب کنند که قطعا ورزشکاران با تجربه به تیم ملی بزرگسالان ایران راه می یابند ،و اين امر می تواند نقش موثرتری در راگبی کشورشان ایفا نمایند.
وي در مورد مسابقات برون مرزي بانوان تصريح كرد؛پس از مشخص شدن تقویم ورزشی مسابقات اسیایی بانوان و بررسی مسابقات قطعا تلاش بر ان است که بانوان ایران بتوانند در مسابقات برون مرزی بیشتری شرکت کنند. همچنین به ياري خدا و با کمک مسئولان ورزش کشور و پیگیری در خصوص جذب اسپانسر، امید است که بازی های تدارکاتی بیشتری بتوانیم برای تیم های ملی در سه رده سنی، قبل از اعزام به بازی های آسیایی برگزار کنیم،چرا که تجربه نشان داد که ما مربیان و ورزشکاران با استعداد و پرتلاشی در کشور داریم ولی از انجا که به دلیل مشکلات مالی، امکان برگزاری مسابقات تدارکاتی برای این عزیزان وجود نداشت، ورزشکاران انچه را که باید در مسابقات تدارکاتی تجربه می کردند تازه در مسابقات اسیایی تجربه ميكنند.
چشمي در پايان صحبت هايش تاكيد داشت؛قطعا کارگروه فنی در بخش بانوان با حضور پیشکسوتان شکل خواهد گرفت. من معتقد هستم برای موفقیت در هر كاري،حتما باید یک تیم متشکل از افراد باسابقه و پرتلاش، پشت ان کار باشد و همواره کارهای تیمی بیشتر از کارهای فردی نتیجه بخش خواهد بود.
بنابراین کارگروه فنی در بخش بانوان با تعیین شرح وظایف اعضاء تشکیل می گردد و امید ان است که با همکاری این عزیزان گام های موثری در پیشبرد هرچه بهتر اهداف انجمن راگبي برداریم.

روابط عمومي انجمن راگبي ايران
@iranrugby1